ÖVRIGT / Mattor / Filtar 5806050
*
nr 580 6050
Filtar
2 st, funkis, lika mönster
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:30:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 13:11:04
1
250 kr
27/4 16:15:15
2
150 kr
27/4 16:15:37
2
250 kr
27/4 16:16:34
2
300 kr
27/4 16:56:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: filtar funkis lika mönster mattor
-
6062 Kelim
Moldavien, 350x193 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:51
-
6136 Matta
Afghan, 63x253 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:05
-
4251 Matta
Bochara, Ryssland, 219x271 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:35
-
3162 Matta
Bolia, "Loop", Ull & Bomull, 170x240 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:25
-
6137 Matta
Kelim Afghan, 100x148 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:14
-
6143 Matta
Kelim Afghan, 196x309 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:07
*
Filtar
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6050
Filtar
2 st, funkis, lika mönster
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 13:11:04 | 1 | 250 kr |
27/4 16:15:15 | 2 | 150 kr |
27/4 16:15:37 | 2 | 250 kr |
27/4 16:16:34 | 2 | 300 kr |
27/4 16:56:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: filtar funkis lika mönster mattor
-
6062 Kelim
Moldavien, 350x193 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:51 -
6136 Matta
Afghan, 63x253 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:05 -
4251 Matta
Bochara, Ryssland, 219x271 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:35
-
3162 Matta
Bolia, "Loop", Ull & Bomull, 170x240 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:25 -
6137 Matta
Kelim Afghan, 100x148 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:14 -
6143 Matta
Kelim Afghan, 196x309 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:07